Možnosti štúdia na MI FEIT ŽU

Katedra multimédií a informačno-komunikačných technológií fakulty elektrotechniky a informačných technológií zabezpečuje výučbu inžinierskeho štúdia študijného programu multimediálne inžinierstvo v študijnom odbore informatika. Študijný programprehĺbiť v potrebnom rozsahu vedomosti z predmetov teoretického základu a získať podrobné poznatky z oblasti mediálnej komunikácie, sietí a služieb,  ich konvergencie a tiež ich bezpečnosti. Významnou zložkou poznatkov sú znalosti webovských technológií, najmä čo sa týka návrhu služieb na webe, znalosti 2D a 3D grafických a animačných systémov a aplikácií a digitálneho spracovania multimediálneho obsahu. Absolvent inžinierskeho štúdia bude mať schopnosť špecializovať sa a adaptovať na rôznych úrovniach podľa potrieb praxe, vývoja a výskumu, ako aj schopnosť trvalého prehlbovania vedomostí z odboru.  Poslucháč získa vedomosti a schopnosti, ktoré mu umožnia pracovať samostatne aj v tímoch na riešení projektov integrujúc technickú a kreatívnu úroveň do jedného celku, prípadne tieto tímy viesť.

Odporucany studijny plan MI