Možnosti štúdia na TRI FEIT ŽU

Katedra multimédií a informačno-komunikačných technológií fakulty elektrotechniky a informačných technológií zabezpečuje výučbu inžinierskeho štúdia študijného programu telekomunikačné a rádiokomunikačné inžinierstvo v odbore informatika. Štúdium umožňuje získať vedomosti v oblasti telekomunikačných a informačných sietí s aspektom na digitálne siete s integrovanými službami, prenosové siete a optické systémy, pozemné mobilné siete, mikrovlnové rádiové a satelitné komunikácie, architektúru signalizačných systémov, spoľahlivosť a diagnostiku systémov a sietí. Absolventi majú teoretické znalosti z fyzikálno-matematických, prírodných, spoločensko vedných a ostatných súvisiacich vedných odborov. Študium je ukončené štátnou skúškou, ktorej súčasťou je obhajoba diplomovej práce. Absolvent sa uplatní ako tvorivý pracovník vo výskume, technickom rozvoji, projektovaní a manažmente telekomunikácií ako aj vo všetkých oblastiach aplikácií telekomunikačných, rádiokomunikačných a informačných a komunikačných technológií a služieb. Študent získa softvérové zručnosti: ADOBE, HTML, PHP, MySQL, Blender, 3dMax, Cinema 4D, Android, JAVA, MicrosoftDirect3D, OpenGL, MATLAB,After Effect, ZScan, Geomagic, MS Office, MATLAB, SIMULINK, z rodiny SPICE – simulačné programy zamerané na analýzu a syntézu elektronických obvodov, ASEMBLER.

Odporucany studijny plan TRI